Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.

راه های جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی

بارداری در دوران نامزدی

راه های جلوگیری از بارداری یکی از دغدغه های زوج های جوان برای جلوگیری از بارداری ناخواسته در دوران نامزدی به سر میبرند میباشد.در برخی خانواده‌ها دوران نامزدی را تنها دورانی برای آشنایی بیشتر دو طرف می‌دانند، به همین دلیل از فرزندانشان می‌خواهند هیچ نوع رابطه جنسی با همسرشان پیش از مراسم عروسی نداشته باشند. خانواده دلیل اعمال این محدودیت‌ها را احتمال برهم خوردن نامزدی و ازدواج می‌دانند. اما از زوجی که سال‌ها از دوران بلوغ شان گذشته و دیگر مانعی قانونی در بین آن‌ها وجود ندارد، به سختی می‌توان انتظار داشت که رابطه جنسی نداشته باشند. با ما همراه باشید تا راه های جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی را به شما آموزش دهیم.

این را هم بخوانید: جلوگیری از بارداری

پیشگیری از بارداری یا کنترل تولد چیست؟

مقاربت جنسی به چندین هدف از جمله کاهش استرس و پیوند عاطفی بیشتر بین همسران کمک می کند. با این حال ، ممکن است استدلال شود که کارکرد اصلی مقاربت تولید فرزندان سالم است. این نتیجه همیشه مطلوب نیست ، و اغلب افراد نیاز به جلوگیری از آن را احساس می کنند.دلالیل پیشگیری از حاملگی نیز می تواند بنا بر وضعیت زندگی هر شخصی متفاوت باشد.از مشکلات اقتصادی گرفته تا خطرات پزشکی حاملگی و …

طی قرن ها روش های مختلفی ساخته شده است و با موفقیت ، افراد را قادر می سازد تا در روابط جنسی به گونه ای عمل کنند که از بارداری جلوگیری کنند. از این تکنیک ها به طور جمعی به عنوان اقدامات پیشگیری از بارداری یاد می شود. به عبارت دیگر روش های جلوگیری از حاملگی شامل تکنیک ها و دستگاه هایی هستند که از بروز بارداری جلوگیری می کنند.

رابطه جنسی ایمن چیست؟

“رابطه جنسی ایمن” اصطلاحی است که برای مقاربت جنسی مورد استفاده قرار می گیرد که در آن حداقل یک شریک زندگی از یک روش موثر پیشگیری از بارداری مانند کاندوم استفاده می کند نه تنها برای جلوگیری از برداشت ، بلکه همچنین برای جلوگیری از انتقال احتمالی عفونت ها.

رابطه محافظت نشده چیست؟

در مقابله رابطه جنسی ایمن ، رابطه محافظت نشده قرار دارد که در حین رابطه جنسی یک یا دو طرف رابطه از هیچکدام از روش های پیشگیری از بارداری استفاده نمی کنند و در نتیجه آن ممکن نطفه منعقد شود و بارداری اتفاق بیفتد.

راه های جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی

 

 

راه های جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی

در دوران نامزدی تا عقد، برای بسیاری از زوجین هنوز هم زمان مناسب برای نگهداری از نوزاد فرا نرسیده؛ پس اگر با وجود تمام محدودیت‌ها همچنان بخواهید با نامزدتان رابطه جنسی داشته باشید، باید کمی بیشتر شرط احتیاط را رعایت کنید تا مشکلاتی مثل بارداری به وجود نیاید.

راه های جلوگیری از بارداری: موقعیت مکانی 

برای برقراری اولین رابطه جنسی خود برنامه ریزی کنید. اولین رابطه شما ممکن است دردناک بوده و آن طور که فکر می‌کردید لذت بخش نباشد. شما می‌توانید با دریافت مشاوره جنسی هم از روش‌های پیشگیری اطلاع یابید و هم آمادگی بهتری برای برقراری اولین رابطه جنسی خود پیدا ‌کنید.

راه های جلوگیری از بارداری : استفاده از روش‌های پیشگیری 

وسایل پیشگیری متنوعی برای جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها کاندوم است. با استفاده از وسایل پیشگیری امکان بارداری را پایین بیاورید. با این حال همه روش‌های پیشگیری از بارداری کاملا ایمن نیستند و با وجود استفاده از آن‌ها نیز امکان بارداری وجود دارد. برایکسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش‌های پیشگیری از بارداری کلیک کیند.

 

راه های جلوگیری از بارداری :محاسبه روز تخمک گذاری 

روز تخمک گذاری خود را با توجه به چرخه قاعدگی‌تان مشخص کنید و از برقراری رابطه جنسی در این دوره بپرهیزید. چرا که در این دوره امکان بارداری به شدت بالا است. برای آگاهی بیشتر در زمینه چرخه قاعدگی کلیک کنید.

راه های جلوگیری از بارداری :قرص‌های اورژانسی 

قرص های اورژنسی یکی از موثر ترین راه های جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی هستند.پس از رابطه جنسی اگر احساس کردید در شرایطی بوده اید که امکان بارداری تان زیاد است قرص اورژانسی مصرف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قرص اورژانسی کلیک کنید.

روشهای طبیعی 

چندین روش شناخته شده برای کنترل تولد و پیشگیری از حاملگی وجود دارد.این گزینه ها از نظر روش و کارآیی متفاوت هستند و اکثریت برای استفاده زنان است.این روشها ممکن است بصورت جداگانه یا همراه با افزایش اثربخشی و فواید ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا