Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

هزینه عمل هیسترکتومی

عمل هیسترکتومی چیست؟

شایع ترین علت هیسترکتومی وجود فیبروم های علامتدار رحم می باشد. حتی در رحم های بسیار بزرگ که تا یک کیلوگرم وزن دارند نیز می توان عمل را به روش لاپاراسکوپی (بسته) انجام داد. با ما همراه باشید تا با هزینه های عمل هیسترکتومی آشنا شوید.

عمل هیسترکتومی (برداشتن رحم) به سه روش انجام می گیرد:

۱- روش باز: که در این روش جدار شکم به صورت طولی یا عرضی در حدود ۱۰-۸ سانتی متر برش داده می شود و رحم از طریق این برش خارج می گردد.

۲- روش بسته: در این روش ۳-۴ عد سوراخ کوچک ۵ تا ۱۰ میلی متری بر روی شکم ایجاد شده و با استفاده از دوربین ویدئویی و ابزارهای مناسب اینکار عمل جراحی به طریق بسته انجام و رحم نیز به صورت تکه تکه از طریق همین سوراخ ها خارج می گردد.

۳- روش واژینال (از طریق واژن): در زنانی که زایمان های متعدد داشته و مقداری افتادگی رحم دارند و واژن آن ها نیز گشاد است می توان رحم را کلاً بدون برش جدار شکم و فقط از طریق واژینال خارج نمود.

Cost of hysterectomy

هزینه عمل برداشتن رحم یا هیسترکتومی چقدر می شود؟

تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد خدمات جراحی در اتاق عمل، تعداد روز های بستری در بیمارستان، آزمایشات مورد نیاز از نظر پزشک ، دارو ها ، خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک یا جراحی شما و مشاوره یا ویزیت پزشکان  برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بیمارستان قیمت دقیق را تعیین نمود. اگرچه می توان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای مجموع اقدامات مورد نیاز یک عمل جراحی خاص را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

به طور میانگین بیماران با نیاز به عمل برداشتن رحم در بیمارستان محب مهر ، نیاز به ۲-۳ روز بستری در بیمارستان داشته اند. البته نیاز بستری با توجه به صلاحدید پزشک تعیین می شود.

صورتحساب این بیماران با در نظر گرفتن مجموع خدمات ثبت شده از قبیل اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به طور میانگین این هزینه عمل برداشتن رحم یا هیسترکتومی به این صورت بوده است:

مجموعه مبلغ کل صورتحساب برای هیسترکتومی بدون در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۶،۵۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید برای برداشتن رحم بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

منابع :‌

moheb.com

drmoghtaderi.com

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا