Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

فواید عمل کیست تخمدان

کیست تخمدان یکی از بیماری های شایع در میان زنان به شمار می آید، که روش درمان آن با توجه به شرایط فرد متفاوت می باشد. در این مقاله قصد داریم به روش های درمان جراحی کیست تخمدان  با لاپارسکوپی بپردازیم، که کدام جراحی با توجه به شرایط او مناسب و به دور از عارضه خواهد بود. با ما همراه باشید تا فواید عمل کیست تخمدان را بررسی کنیم.

این را هم بخوانید: درمان کیست تخمدان

درمان کیست تخمدان با لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی یک شیوه جدید جراحی در رشته زنان است که در چند سال اخیر خیلی از متخصصین از این روش برای درمان بیماری ها استفاده می نمایند. در صورتی که متخصص زنان در زمینه لاپاراسکوپی تبحر لازم و کافی را داشته باشد، این جراحی می تواند درمان بسیار موفق و مفید باشد و جایگزین مناسب برای روش های قدیمی جراحی باز محسوب شود.

درمان کیست های تخمدان با توجه به شدت بیماری و نوع کیست متفاوت می باشد و تمامی کیست ها نیازی به جراحی نخواهند داشت و اکثر آن ها با دارو درمانی و گذشت زمان بهبود می یابند. در صورتی که تعداد زیادی از آن ها نیاز به جراحی خواهند داشت.

فواید عمل کیست تخمدان و لاپاراسکوپی

عمل کیست تخمدان به دو صورت باز و لاپاراسکوپی صورت می گیرد، که روش ارجح جراحی های کیست تخمدان، جراحی لاپاراسکوپی یا بسته می باشد. در حقیقت جراحی لاپاراسکوپی به چند دلیل در اولویت می باشد که عبارت است از:

عمل کیست تخمدان با لاپاراسکوپی از طریق چند سوراخ کوچک بر روی شکم انجام می شود ولی در جراحی باز یک برش زیر شکم داده می شود و در برخی موارد متخصص لاپاراسکوپی مجبور خواهد بود برشی دیگر بر روی شکم به صورت عمودی بدهد، لذا مهمترین موضوع در زنان زیبایی شکم است، که در جراحی لاپاراسکوپی رعایت می شود و جراحی تنها از طریق چند سوراخ انجام می گردد.

فواید عمل کیست تخمدان

 

فواید عمل لاپاراسکوپی کیست تخمدان

شایان ذکر است، که در جراحی لاپاراسکوپی محل جراحی زودتر بهبود می یابد و اسکار زخم کمتری باقی خواهد ماند.

همچنین به دلیل آنکه جراحی تنها از طریق چند ابزار انجام می شود و به هیچ عنوان از دست استفاده نمی گردد، لذا درد پس از جراحی و چسبندگی پس از جراحی در نواحی داخل شکم، لگن و نواحی بسیار مهم باروری بسیار کمتر خواهد بود.

با توجه به اینکه جراحی لاپاراسکوپی برای زنان و دختران جوان انجام می شود، لذا این روش جراحی بسیار سودمند خواهد بود و با کمترین میزان استفاده از دست، چسبندگی های پس از جراحی و عوارض ناشی از آن که مهمترین آن عوارض ناباروری است، همراه خواهیم بود.

از دیگر دلایل استفاده از جراحی لاپاراسکوپی بزرگنمایی در حین جراحی است، زمانی که جراحی به صورت لاپاراسکوپی انجام می شود، طی جراحی تصاویر چندین برابر بزرگتر قابل مشاهده خواهد بود و همین امر موجب می شود تا دقت جراحی افزایش یابد.

البته نتیجه این جراحی به تبحر پزشک بستگی دارد و در صورتی که متخصص لاپاراسکوپی تبحر بالایی داشته باشد، انجام جراحی دقیق تر و ظریف تر انجام می شود، همچنین بخیه ها سریع تر و دقیق تر انجام می گردد و فعالیت تخمدان حفظ خواهد شد و مشکلی برای تخمدان به وجود نخواهد آمد.

چه افرادی کاندید مناسب عمل کیست تخمدان هستند؟

لازم است بدانید هر فردی کاندید مناسب عمل کیست تخمدان نیست و نیاز است بیماری که به پزشک مراجعه می کند یک بررسی کلی در مورد آن صورت بگیرد تا ببینیم چه روشی برای بیمار مناسب تر است .

بیمار باید از نظر قلبی، عروقی و ریوی بررسی شده باشد . زیرا در لاپاراسکوپی داخل شکم بیمار گاز زده می شود و پوزیشن بیمار به حالت برعکس قرار می گیرد، ممکن است فشار بر روی قلب و عروق وارد شود بنابراین لازم است حتماً بیمار از لحاظ سوابق بیماری بررسی های لازم انجام شود.

هزینه عمل کیست تخمدان

در لاپاراسکوپی از یک سری وسایل که داخل شکم بیمار وارد می شود استفاده می کنیم و این عمل نسبت به جراحی باز یک مقدار بالاتر است زیرا وسایلشان گران تر است. البته بعضی از بیمه ها یک سری از این وسایل را ساپورت می کنند.

منابع:

drsanagoo.com

soheilaarefi.com

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا