Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

مزایای عمل لابیاپلاستی

برای بسیاری از افراد این سوال به وجود می آید که مزایای عمل لابیاپلاستی چیست؟ آیا بجز زیبایی این جراحی مزیت دیگری دارد؟ در این مقاله توضیحات لازم در این زمینه را قرار داده ایم.

عمل لابیاپلاستی چه مزایایی دارد؟

اگر بخواهیم به صورت یک لیست مزیت های عمل لابیاپلاستی را نام ببریم می توان گفت شامل موارد زیر است:

  • ایجاد زیبایی در دستگاه تناسلی
  • افزایش اعتماد به نفس
  • افزایش حس جنسی بانوان
  • عدم درد در زمان پوشیدن لباس های تنگ
  • عدم درد در زمان دوچرخه سواری وموتور سواری
  • اصلاح عدم تقارن لبه های واژن
  • از بین بردن چین و چروک ناحیه تناسلی

حال توضیح می دهیم که چگونه می شود که با برداشتن بافت اضافی لابیا می توان به این مزیت ها دست پیدا کرد.

لابیاپلاستی نوعی جوان سازی واژن است که به طور خاص در کاهش و تغییر شکل لب های داخلی واژن یا لبهای مینور  متمرکز است. نمای کلی واژن در زنان متفاوت است اما افزایش سن و زایمان باعث تغییر اندازه و شکل و رنگ واژن و لب ها می شود. زنانی که دارای لبهای ناصاف یا بیش از حد بزرگ و تیره رنگ هستند، معمولاً از اعتماد به نفس کمتر، ناراحتی جسمی، خجالت و بسیاری از مسائل دیگر رنج می برند.

خوشبختانه لابیاپلاستی یک عمل جراحی ساده، سریع و نسبتاً کم خطر است که می تواند همه این موارد را برطرف کند مزایای آن شامل موارد زیر است:

فواید عمل لابیاپلاستی

زیبایی ظاهری واژن افزایش پیدا می کند

در طی یک عمل لابیاپلاستی، می توان بافت های رنگی تیره و آویزان لب های واژن را تغییر داد. این روش درمانی به طور کلی واژن کوچکتر، مرتب تر و جذاب تر از نظر ظاهری فراهم می کند. و این از مزایای عمل لابیاپلاستی محسوب می شود.

کاهش احساس فشار بر روی ولوو

هنگامی که لبهای واژن داخلی یا بیرونی بیش از اندازه بزرگ باشند، پوشیدن اشکال خاصی از لباس بسیار ناخوشایند است. شلوار جین چسبان، لباس زیر تنگ و حتی لباس شنا می تواند فشار اضافی بر روی ولو ایجاد کند که منجر به خراش، جوش و سایر مشکلات می شود. از طریق کاهش اندازه لب ها، می توان مسائل مربوط به فشار و اصطکاک را برطرف کرد.

افزایش اعتماد به نفس جنسی

زنان باید احساس راحتی و اطمینان نسبت به بدن خود داشته باشند. با استفاده از این روش می توان کل جدیدی به واژن داد. این روش درمانی خصوصاً برای زنانی که چندین مورد زایمان را تجربه کرده اند و اکنون لب های واژن کشیده دارند، بسیار جذاب است.

توانایی پوشیدن لباس های تنگ 

با کمال تعجب، لابیاپلاستی حتی می تواند مزایایی در محل کار داشته باشد. این امر به ویژه در مورد ناجیان غریق و سایر افراد حرفه ای که باید هنگام کار لباس های تنگ بپوشند، صدق می کند.

لذت بیشتر در حین رابطه جنسی

از بین بردن بافت های اضافی و غیر ضروری واژن همچنین می تواند تجربه لذت جنسی را افزایش دهد. این امر به ویژه هنگامی که روش های لابیاپلاستی همراه با کاهش هود کلیتورال انجام شود بیشتر است.

زیبایی در زمان کوتاه

یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت این عمل  کوتاه بودن تایم عمل است به طور کلی عمل لابیاپلاستی بین ۲۰ دقیقه الی یک ساعت به طول می انجامد  یکی از توصیه های مهم  به بانوانی که لابیاپلاستی انجام می دهند این است که حتما یک همراه داشته باشند تا پس از عمل آنها را کمک کند ، زیرا شخص پس از عمل بهتر است رانندگی  نکند و یا برخی از کارهای خود را با کمک همراه انجام دهد .

دوران بهبودی پس از عمل زیبایی واژن چقدر طول می‌کشد؟

دوران بهبودی پس از لابیاپلاستی به سه بخش تقسیم می‌شود:

بخش اول:دو تا سه روز: کاهش درد و از بین رفتن ورم لابیاها

بخش دوم:پنج روز تا یک هفته بعد از عمل: استراحت در منزل و خودداری از انجام کارهای سنگین و هم‌چنین پوشیدن شلوارهای تنگ.

بخش سوم: چهار تا شش هفته پس از عمل: این دوره نیاز به مراقبت‌های خاصی ندارد، فقط باید از داشتن روابط جنسی خودداری کرد. عمل

لابیاپلاستی

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا