Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان

یکی از مهمترین سوالاتی که برای هر خانمی پیش می آید این است که آیا می توانم جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان طبیعی انجام بدهم؟ نکته اصلی این است که باید بدانیم جراحی های زیبایی مانند تنگ کردن واژن یا لابیاپلاستی نباید بطور همزمان با زایمان طبیعی یا سزارین انجام شود. در ادامه برای کسب آگاهی بیشتر از مزایا و عوارض انجام جراحی های زیبایی با زایمان با دکتر گیتی قیاسی همراه شوید.

 

این را هم بخوانید : لابیاپلاستی با جراحی بهتر است یا لیزر

جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان

جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان

از آنجایی که در هنگام سزارین یا زایمان طبیعی خونریزی زیاد است و بافت های واژن به شدت پر خون هستند انجام این جراحی ها اصلا توصیه نمی شود، و همچنین احتمال آنکه بعد از جراحی شخص بتواند به خوبی از خودش مراقبت کند بسیار کم است؛ که درصد بروز عوارضی مانند عفونت، خونریزی و … به شدت افزایش پیدا می کند.

عمل زیبایی واژن حین زایمانیکی دیگر از مشکلات همزمان انجام شدن این جراحی ها با هم این است که به دلیل متورم بودن بافت ها نتیجه مطلوبی که جراح و بیمار مد نظر دارند به دست نمی آید، حدود 2 ماه پس از زایمان فاصله زمانی مناسب برای انجام جراحی های زیبایی است که در این زمان خونریزی قطع می شود و بافت ها به حالت اولیه خود و قبل از حاملگی باز می گردند.

هزینه عمل زیبایی واژن

یکی از رایج ترین سوالات در زمینه جراحی های زیبایی، هزینه عمل زیبایی است که بستگی به عوامل زیادی در حین جراحی دارد و تمامی این شرایط باعث می شود که هزینه عمل زیبایی زنان تغییر کند. لازم است بدانید که عمل زیبایی تنگ کردن واژن یا جراحی لابیاپلاستی برای هر شخصی متفاوت است و بستگی به بدن هر شخص دارد و تعیین قیمت دقیق باید همزمان با انجام معاینه صورت بپذیرد، متوسط قیمتی که برای انجام این جراحی ها در ایران می شود در نظر گرفت حدود 3 الی 5 میلیون تومان است که باتوجه به عوامل مختلف می تواند کم یا زیاد شود.

آیا بعد از عمل لابیاپلاستی یا تنگ کردن واژن بلافاصله میشود زایمان طبیعی انجام داد؟

یکی از مهمترین تغییرات دوران بارداری پرخونی و تورم در بافت واژن است که حتی در لابیاها نیز اتفاق می افتد و در نهایت ایجاد هرگونه برش در این ناحیه ممکن نیست و می تواند عوارض بسیار زیادی به همراه داشته باشد. فراموش نکنید که بعد از جراحی های زیبایی نیاز است تا یک سری مراقبت های ویژه ایی برای بهبودی هر چه سریعتر انجام شود که بعد از زایمان مطمئنا دغدغه یک خانم نگرانی بابت فرزند تازه متولد شده خود است و ممکن است نتواند بدرستی ازذ ناحیه جراحی شده به خوبی مراقبت کند در تنتیجه بهبودی دیرتر رخ خواهد دارد.

دوران بهبودی عمل لابیاپلاستی

زمان مناسب برای بهبود جراحی لابیاپلاستی بدینگونه است که 3 الی 4 روز اولیه باید کاملا استراحت مطلق باشید و از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی روزانه پرهیز کنید و توصی می شود که تا 6 هفته اولیه هیچگونه رابطه جنسی نداشته باشید و از پدهای بهداشتی بدون لباس زیر استفاده نکنید. بهبودی کامل در این نوع جراحی حدود 3 ماه زمان میبرد و هرچه شما بیشتر مراقبت های لازم را انجام بدهید نتیجه بهتری خواهید داشت.

بهترین کاندید جراحی زیبایی واژن

برای انجام جراحی های زیبایی واژن معمولا خانم هایی که در زمان بارداری تغییرات زیادی در ناحیه واژن داشته اند بیشتر برای عمل زیبایی اقدام می کنند، اما پس از خانم های باردار یا زایمان کرده عده ای هستند که از داشتن لابیاهای بزرگ، بد شکل و نامتقارن خود ناراضی هستند و در جهت زیبایی و بالا بردن اعتماد بنفس خود دست به جراحی زیبایی میزنند.

بعد از زایمان چند روش برای زیبایی و جوانسازی واژن وجود دارد که شامل :

  • جراحی لیپوساکشن
  • واژینوپلاستی

واژینوپلاستی چیست؟

جراحی سفت و تنگ کردن عضلات واژن است که در زمان زایمان طبیعی اتفاق افتاده است.

لبیاماژورپلاستی

لابیا کلی شامل دو بخش مینور و ماژور است که لبیاماژورپلاستی در جهت زیبایی واژن و از بین بردن درد در هنگام نزدیکی صورت می گیرد.

 

پرینورافی

بعد از زایمان طبیعی برای تنگ کردن دهانه واژن جراحی پرینورافی انجام می شود که با نخ و لیزر صورت می گیرد.

لابیامینورپلاستی

در جهت ترمیم و بازسازی واژن بعد از زایمان این جراحی تحت بیهوشی و بی حسی انجام می شود.

جراحی زیبایی زنان بعد از زایمان چقدر طول می کشد؟

بطورکلی جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی یا تنگ کردن واژن بین نیم الی 1 ساعت زمان می برد و بستگی به روش جراحی و تکنیکی که جراح به کار می برد  دارد و زمان جراحی نیز بسته به تکنیک جراح در حال تغییر است. یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام بدهید این است که قبل از جراحی یک جلسه با پزشک متخصص و جراحتان مشاوره انجام بدهید تا با کسب اطلاعات کافی برای جراحی آماده شوید.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا