Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی از شایع ترین و رایج ترین اعمال جراحی زیبایی زنان است که روزانه بر محبوبیت آن افزودن می شود ؛ البته توجه داشته باشید که این جراحی ، صرفا جنبه زیبایی نداشته و می تواند با هدف درمانی ، جهت تنگ کردن عضلات کف لگن به درمان مشکلاتی ؛ اعم از بی اختیاری ادرار و غیره نیز منتج شود.

 

این را هم بخوانید : درمان خشکی واژن

 

در خصوص جنبه زیبایی عمل واژینوپلاستی باید اشاره داشت که این عمل جراحی ، علائم شل شدگی و گشادی واژن را از بین برده و بدین ترتیب سبب افزایش لذت جنسی می گردد.

سرکار خانم دکتر گیتی قیاسی بهترین متخصص زنان زایمان شمال تهران ، از برترین متخصصان زنان استان تهران می باشند که در زمینه اعمال جراحی درمانی و زیبایی ، کارنامه درخشانی دارند و شما عزیزان می توانید با اطمینان خاطر از کسب بهینه ترین نتایج از انجام جراحی های حوزه زنان به مطب دکتر گیتی قیاسی مراجعه فرمایید.

علل اصلی گشاد شدن واژن

واژینوپلاستی

واژن در اثر عوامل مختلفی ، از جمله موارد ذیل ، گشاد شده و دچار شل شدگی می شود.

  • افزایش سن
  • زایمان های طبیعی متعدد
  • کاهش وزن قابل توجه

به طور کلی در پی شل شدگی واژن ، عضلات جداره واژن به تدریج قدرت و کنترل خود را از دست داده و این امر ، موجب افزایش قطر داخلی واژن می شود و در نتیجه ، اصطلاحا گفته می شود واژن گشاد شده است.

هدف از انجام واژینوپلاستی

واژينوپلاستی به طور کلی در راستای تحقق اهداف زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

واژينوپلاستي در این صورت می تواند ، هم دلیل درمانی ( ترمیم آسیب ناشی از تروما یا زایمان ) و هم دلیل زیبایی ( دستیابی به واژن زیباتر و افزایش اعتماد به نفس و بهبود عملکرد جنسی ) را شامل شود.

  • جراحی ترمیم واژن : واژينوپلاستي با هدف بازسازی واژن و کاهش اندازه دهانه واژن ( رفع گشادی واژن ناشی از زایمان یا دلایل دیگری از جمله سن ) نیز می تواند انجام شود.

لازم به ذکر است که امکان انجام واژينوپلاستي و لابیاپلاستی به طور همزمان وجود دارد و برای انجام موفقیت آمیز این اعمال جراحی می بایست به یک جراح و متخصص زنان متبحر و با تجربه رجوع نمود.

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی واژینوپلاستی هستند ؟

بانوانی که طی زایمان طبیعی ؛ با تغییر شکل واژن ، کشیدگی یا جراحت واژن مواجه شده اند ؛ بهترین گزینه برای انجام این عمل به شمار می روند.

به طور کلی همه خانم هایی که از سلامت کافی برخوردارند ، حتی بانوانی که تجربه آسیب به واژن را نداشته اند نیز می توانند نسبت به انجام این جراحی اقدام نمایند.

آیا عمل واژینوپلاستی خطرناک است ؟

واژینوپلاستی

ریسک های این عمل جراحی نیز درست همانند سایر اعمال جراحی است و حداکثر با عوارضی اعم از عفونت و خونریزی در موضع عمل همراه است که البته پیدایش این موارد ، در صورت انتخاب صحیح جراح و متخصص زنان ، به ندرت رخ خواهد داد.

لازم به ذکر است که ایجاد زخم های کوچک در پی این جراحی در موضع جراحی شده ، امری بدیهی است و از آن جا که این زخم ها بسیار جزئی هستند ، نگران آن ها نباشید چرا که به تدریج و با رعایت اصولی موارد توصیه شده از سوی جراح معالج تان شاهد آن خواهید بود که این زخم ها به سرعت بهبود یافته و از بین می روند.

از این رو می توان اذعان نمود که عمل واژینوپلاستی جزو اعمال جراحی بدون ریسک و کم خطر می باشد که با انتخاب پزشک متخصص زنان ماهر و مجرب ، می توان به نتایج مطلوبی از آن دست یافت.

سخن آخر

معمولا خانم هایی که تمایل به انجام عمل واژينوپلاستي دارند ، قبلا زایمان داشته اند.البته این بدان معنا نیست که واژينوپلاستي ، مانع فرزندآوری می شود ؛ اما می تواند نتیجه جراحی پلاستیک واژن را تحت تاثیر قرار داده و شما را ملزم به انجام جراحی مجدد نماید که در این صورت ممکن است منجر به بروز خطراتی برای تان گردد.

جراحی واژينوپلاستي به طور کلی ، یک عمل جراحی پیچیده است ؛ لذا در صورتی که علاقمند به انجام آن هستید باید با جراح و متخصص زنان مشورت نموده و در مورد اهداف خود از این جراحی با ایشان صحبت کنید. واژينوپلاستي یک عمل برگشت پذیر نیست و غالبا با تکنیک جراحی انجام می گیرد ، اما در حال حاضر برای انجام آن از تکنولوژی لیزر نیز بهره گرفته می شود.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا