Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

جراحی اندومتریوز با لاپاراسکوپی چه مزایایی دارد؟

جراحی اندومتریوز وسیع با لاپاراسکوپی یک درمان جدید و ایمن با نتیجه بخشی بالاست که در بسیاری موارد پزشک متخصص زنان آن را انتخاب می کند. رحم عضو مهمی در زنان است که باید با انجام تست ها و معاینات دوره ای از عملکرد صحیح این اندام اطمینان حاصل کرد معمولا اگر رحم درگیر یک بیماری شود علائمی را از خود نشان می دهد که به موقع باید آن را بررسی کرد .

قاعدگی به معنی آمدن خون از پوشش داخلی رحم است و به طور متوسط هر 28 روز یکبار زنان دچار خونریزی قاعدگی می شوند این در حالی است که از چند روز قبل تخمدان ها هورمون هایی را تولید می کنند که منجر به ضخیم و متورم شدن سلول های پوشش داخلی رحم (آندومتر) شده و در پریودی این سلول های اضافی ریزش می کنند . آندومتریوز یعنی این سلول های داخلی آندومتر به جای ریزش و خروج از بدن به بیرون از رحم سرایت کرده و اندام های اطراف را مثل لوله های فالوپ ، تخمدان ، روده ها و … درگیر می کند.

لاپاراسکوپی هم روش تشخیص قطعی این بیماری و هم روش درمانی می باشد و به دلیل عوارض و درد کمتر و دوران نقاهت کوتاه تر در صورت ممکن از این روش استفاده می شود . در لاپاروسکوپی به جای برش های بزرگ عرضی و طولی در شکم 4 برش کوچک در لگن و شکم ایجاد می شود و دوربین کوچک به همراه نور وارد شکم شده و محل جراحی را در مانیتور به پزشک نشان می دهد و از برش های دیگر ابزار جراحی وارد شکم می شوند . برای اینکه فضای کاری لازم در شکم جهت جراحی وجود داشته باشد ، شکم با گاز کربن دی اکسید پر می شود و اینگونه است که دسترسی به اندام ها راحت تر می شود . 

جراحی اندومتریوز با لاپاراسکوپی

جراحی اندومتریوز با لاپاراسکوپی
مقایسه زایمان طبیعی وسزارین

پس از مراجعه به پزشک متخصص و انجام تست های تشخیصی نتایج مشخص خواهند کرد که درگیر اندومتریوز هستید یا خیر ، در صورت داشتن این بیماری پزشک راه درمان و اقدامات لازم را برای شما تشریح خواهد کرد .

لاپاراسکوپی آندومتریوز پیشرفته می تواند بسیار نتیجه بخش باشد به این معنی که با انجام جراحی، بافت آندومتریوزی که خارج از رحم رشد کرده از اندام های ناحیه لگن مثل لوله های رحمی و تخمدان جدا شده و از بدن خارج می شوند. در ادامه پزشک تلاش می کند تا چسبندگی هایی که این بیماری به وجود آورده را اصلاح کند تا اندام های لگن به حالت نرمال برگردند.

مهمترین مسئله در طول جراحی این است که پزشک بتواند تمام بافت های اندومتریوز را از بدن خارج کند و این به مهارت و تجربه جراح و اینکه دارای گواهینامه لاپاروسكوپی است یا خیر، مربوط می شود.

جراحی اندومتریوز وسیع با لاپاراسکوپی

پزشک شما باید آمادگی لازم را داشته باشد تا در صورت سرایت اندومتریوز به اندام های دیگر مثل روده ، جراحی را ادامه دهد در ضمن گاهی اندومتریوز به قدری اندام هایی مثل تخمدان را درگیر می کند که جراح لازم می داند این عضو را از بدن خارج کند . جهت اطلاع از هزینه عمل لاپاراسکوپی اندومتریوز و پوشش بیمه شما از این جراحی ، با دکتر ابراهیمی تماس بگیرید .

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا