Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

آیا iui عوارض دارد؟

امروزه افراد بسیاری برای درمان ناباروری خود روش های مختلفی را به کار می برند.یکی از این روش ها برای درمان ناباروری استفاده از روش iui  برای تعیین جنسیت می باشد.

 

این را هم بخوانید : درمان نازایی به کمک iui

 

استفاده از روش iui  برای تعیین جنسیت

روش iui  برای تعیین جنسیت، روش ساده تری نسبت به روش های دیگر کمک به ناباروری می باشد و از بهترین روش هایی است که برای درمان ناباروری انجام می شود. در این روش اسپرم را شستشو می دهیم.اسپرم هایی که کیفیت بهتری دارند با یک وسیله نازک داخل رحم تزریق می شوند. در روش iui خانم تحت تخمک گذاری قرار داده می شود و در حدود 40 ساعت پس از این که تخمک آزاد شد، اسپرم به داخل رحم  بدون جراحی و به صورت سرپایی انتقال داده می شود.

افراد مناسب برای استفاده از روش iui  برای تعیین جنسیت

  • بهترین افراد برای استفاده از روش iui کسانی هستند که مرد دچار مشکل برای باروری می باشد اما اسپرم او دچار مشکل خاصی نمی باشد به همین دلیل نیازی به استفاده از روش ivf  و روش های دیگر نمی باشد.
  • خانم هایی که از روش تحریک تخمک گذاری نتیجه نمی گیرند.
  • زوج هایی که علت ناباروری آن ها هنوز کشف نشده است نیز می توانند از این روش استفاده کنند.
  • کسانی که بیماری ویروس ایدز یا هپاتیت دارند.
  • برای افرادی که درد شدید در هنگام مقاربت دارند.
  • در مواردی که مشکلی در بافت رحم وجود دارد، ترشحات غیرطبیعی دیده می شود یا گردنه رحم حالت طبیعی ندارد.

در دنیا 10 تا 15 درصد زوجین دارای این مشکل می باشند که مشکل ظاهری از نظر باروری ندارند و هر دو ظاهرا سالم می باشند اما باردار نمی شوند که به آن ها توصیه می شود قبل از این که سراغ روش های پرهزینه تر برای بارداری بروند بهتر است 2 تا 3 بار روش iui را انجام دهند و اگر از این کار نتیجه نگرفتند، روش ivf به آن ها توصیه می شود.

برای انجام روش  iui برای تعیین جنسیت چه اقداماتی لازم است؟

احتمال دارد فرد بدون درنظر گرفتن این نکته که تحریک تخمدان رخ دهد با همان تخمک خودش وارد سیکل iui شود که میزان موفقیت آن در این صورت 4 تا 5 درصد می باشد.در صورتی که اگر تحریک تخمدان ها با استفاده از داروهایی انجام بگیرد، احتمال موفقیت این امر در این صورت افزایش می یابد.این فرد پس از این که داروها را برای استفاده از روش iui  مصرف کرد می تواند به پزشک خود مراجعه کند تا مشخص شود که آیا تخمک ها آماده استفاده از این روش بارداری می باشند یا خیر؟

پس از این که زمان تخمک گزاری مشخص شد، آمپولی تزریق می شود و  از همسر این خانم اسپرم هایی گرفته می شود و اسپرم هایی که دارای کیفیت بهتری می باشند برای تزریق به رحم خانم استفاده می شود.دو هفته پس از آن نیز می توانند تست بارداری را انجام دهند.

عوارض روش iui  برای تعیین جنسیت

اگر این داروها بیش از حد مصرف شوند ممکن است مشکلاتی برای فرد ایجاد کند.ممکن است فرد دچار سندروم تحریک بیش از اندازه تخمدان ها شود که این امر با بزرگ شدن تخمدان ها، درد شدید، جمع شدن مایع در داخل شکم، نفخ و بزرگ شدن اندازه شکم شود.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا