Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

جراحی زیبایی زنان بسیار مبحث گسترده ای می باشد و نوع جراحی بسته به شرایط فرد و مشکلاتی که دارد متفاوت می باشد، که یکی از این اعمال جراحی لابیاپلاستی می باشد. انجام جراحی لابیاپلاستی علاقمندان بسیار زیادی دارد، زیرا این ناحیه تاثیر بسزایی در روابط جنسی افراد می گذارد و سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد می گردد.

روش های جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به دو صورت لیزر و جراحی قابل انجام است، که انتخاب روش جراحی با توجه به شرایط فرد و صلاح دید جراح زیبایی زنان تعیین می گردد.

لابیاپلاستی با لیزر و مزیت های آن

لابیاپلاستی با لیزر با انواع دستگاه های لیزر به صورت سرپایی قابل انجام است. در صورتی که میزان تغییرات این جراحی زیبایی واژن زیاد نباشد می توان این جراحی را با استفاده از دستگاه های لیزر در مطب انجام داد.

لابیاپلاستی با لیزر مزیت های بسیاری دارد بدین صورت که نیازی به بستری شدن و اتاق عمل نخواهد بود. لذا جراحی لابیاپلاستی با لیزر را می توان در مطب جراح زیبایی زنان انجام داد.

اما در صورتی که جراحی وسیع تر باشد می توان به صورت همزمان با سایر اعمال جراحی زیبایی زنان در اتاق عمل انجام داد.

از دیگر مزیت های لابیاپلاستی با لیزر بدین صورت است که هزینه کمتری خواهد داشت و بسیاری از افراد می پرسند آیا این روش دردناک است، در صورتی که بدانید این روش زیبایی کاملا بدون درد می باشد.

در طول لابیاپلاستی با لیزر بی حسی ناحیه تناسلی ابتدا با استفاده از پماد های موضعی انجام می گردد و پس از گذشت سی دقیقه جراح زیبایی زنان آمپول بی حسی موضعی را تزریق می نمایید تا ناحیه تناسلی به صورت کامل بی حس شود.

در نهایت لابیاپلاستی با لیزر حدود شصت دقیقه به طول می انجامد و در این زمان فرد هیچگونه احساس درد و ناراحتی نخواهد داشت، اما پس از اتمام لیزر زیبایی زنان برخی افراد ممکن است احساس سوزش داشته باشند که این یک امر طبیعی است و قابل تحمل خواهد بود.

همچنین در چنین شرایطی فرد می تواند با مشورت پزشک و استفاده از پمادها، مسکن های خوراکی و یا شیاف از احساس سوزش ناحیه تناسلی بکاهد.

لابیاپلاستی با لیزر بدون خونریزی انجام می گردد، زیرا لیزر این قابلیت را دارد که در همان لحظه ای که بافت ناحیه تناسلی را برش می دهد، عروق خونی را می بندد و همین امر موجب می شود تا خونریزی بسیار کم باشد و اغلب در مواردی ممکن است خونابه های وجود داشته باشد.

 

جراحی زیبایی زنان
جراحی زیبایی زنان

 

جراحی لابیاپلاستی و مزیت آن

روش دیگر جراحی لابیاپلاستی با کمک تیغ جراحی در اتاق عمل و به روش سنتی انجام می گردد. این روش جراحی برای افرادی که لابیاهای بسیار بزرگ و چروکیده دارند مناسب می باشد.

در صورتی که نیاز باشد بافت زیادی از ناحیه تناسلی برداشته شود بهتر است جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد تا بیمار کاملا راحت و بدون استرس باشد.

دوره نقاهت این روش جراحی زیبایی زنان به نسبت لیزر طولانی تر خواهد بود و به دلیل آنکه با تیغ جراحی انجام می شود خونریزی در طول عمل امکان خواهد داشت.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

یکی از سوالات شایع که ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول ساخته این است که یک کدام از این روش های لابیاپلاستی بهتر و مناسب خواهد بود. بهتر است بدانید که روش انجام جراحی بسته به وضعیت جسمی فرد و صلاح دید جراحی زیبایی زنان مشخص می گردد.

اما جالب است بدانید که روش لابیاپلاستی با لیزر به نسبت جراحی سنتی مزیت های بسیاری دارد اما گاهی برای برخی افراد جراحی مناسب تر خواهد بود. لذا نمی توان به طور دقیق مشخص نمود کدام روش بهتر است زیرا انتخاب روش جراحی بسته به شرایط بیمار مشخص می گردد.

آیا لابیاپلاستی بازگشت دارد؟

یکی از سوالات شایع که افراد می پرسند این است که آیا پس از جراحی لابیاپلاستی، امکان تغییر و بازگشت به حالت اولیه وجود دارد؟

 

جراحی زیبایی زنان
جراحی زیبایی زنان

 

لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی زنان و یک جراحی پلاستیک است بدین صورت که بخشی از بافت برداشته می شود، لذا امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد. حتی اگر فرد پس از جراحی باردار شود و تغییرات هورمونی در فرد ایجاد گردد این امر نمی تواند منجر به تغییر و بازگشت لابیاها به حالت اولیه شود. به همین منظور شکل ظاهری لابیاها پس از جراحی ثابت است.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

اما تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی به چه صورت است؟ انجام جراحی لابیاپلاستی سبب کاهش میل جنسی یا از بین رفتن آن نمی گردد، البته به شرطی که این جراحی به درستی انجام گردد. در قسمت بالایی لابیاها ناحیه کلیتورال قرار دارد که اعصاب و حس جنسی در این ناحیه وجود دارد. به همین منظور در صورتی که جراحی دقیق و ظریف انجام نشود میل جنسی برطرف نمی گردد بلکه منجر به افزایش میل جنسی و اعتماد به نفس در فرد می شود.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا