Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

روش های جوانسازی واژن

بسیاری از خانوم ها پس از گذشت چندین دهه از عمر خود و به خصوص زندگی مشترک به دنبال جدیدترین روش های جوانسازی واژن هستند. واژن از اندام های خصوصی بانوان است که می تواند تاثیر بسیاری بر اعتماد به نفس زندگی خصوصی آن ها داشته باشد. به طور کلی عواملی مانند افزیش سن، زایمان، کاهش و یا افزایش شدید وزن و… باعث می شوند تا واژن حالت و فرم طبیعی خود را از دست داده و مورد پسند بسیاری از خانوم ها و البته شریک جنسی ها قرار نگیرد.

امروزه به دلیل نیاز خانوم ها به برطرف نمودن این مشکل روش های متعددی از سوی پزشکان و متخصصان به منظور جوانسازی واژن معرفی شده که در این مقاله سعی داریم به آن ها اشاره کنیم.

چند روش جوانسازی واژن

عمده روش های جوانسازی واژن را می توان به صورت زیر برشمرد:

کربوکسی تراپی

ممکن است روش کربوکسی تراپی در جوانسازی واژن برای بسیاری از افراد آشنا نباشد؛ اما این روش یکی از روش هایی است که در حال حاضر در بسیاری از مواقع مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید که روش کربوکسی تراپی یک روش سرپایی و بدون جراحی است که به تازگی در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد.

اساس کار روش کربوکسی تراپی در این است که با استفاده از دستگاه های مخصوصی اقدام به تحریک لایه های پوستی زیر واژن می کنند که این کار موجب می شود تا سلول های موجود در این قسمت ها شروع به کلاژن سازی کرده و منجر به بازیابی زیبایی از دست رفته شود.

لیزر

لیزر

یکی از بهترین روش های جوانسازی واژن استفاده از لیزر است. روش لیزر یکی از روش های غیر تهاجمی در جوانسازی است که می تواند تاثیر بسیار مطلوبی در این هدف داشته باشد. همانطور که می دانید استفاده از لیزر یکی از روش های اساسی در جوانسازی پوست است که همین موضوع می تواند تاییدی بر این باشد که در زمینه جوانسازی واژن نیز می توان از روش لیزر استفاده نمود.

آر اف

روش آر اف یکی دیگر از روش های موجود برای جوانسازی واژن است که در دسته روش های غیر تهاجمی قرار می گیرد. اصولا باید به این نکته توجه کنید که روش های غیر تهاجمی در نزد افراد نسبت به روش های تهاجمی مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند. در روش آر اف از امواج رادیویی برای ایجاد گرما در ناحیه عمیق پوست استفاده می کنند. این کار منجر می شود تا سلول های مجود در این نواحی فعال شده و با سرعت بیشتری کلاژن سازی را انجام دهند.

برخی این باور را دارند که روش آر اف منجر به سوزاندن بافت های واژن می شود که تفکری اشتباه است. باید بدانید دمایی که این دستگاه تولید می کند در حدود 70 درجه سانتی گراد است که بخشی از آن را بدن جذب کرده و تنها بخشی از پوست واژن گرم می شود و آسیبی به آن وارد نمی شود.

تزریق چربی

یکی از عللی که منجر به از بین رفتن زیبایی واژن می شود؛ از دست رفتن چربی های اطراف واژن است. از دست رفتن چربی ها درجه اول منجر به ایجاد چین و چروک در پوست اطراف واژن و پس از آن بروز افتادگی خواهد شد. تزریق چربی یکی از جدیدترین روش های جوانسازی واژن است که در یک جلسه قابل انجام است و نتایج اولیه آن روز در همان روز های ابتدایی بعد از تزریق قابل مشاهده است، ولی برای دیدن نتایج نهایی حاصل از تزریق بهتر است حداقل 6 ماه منتظر ماند.

لازم به ذکر است که چربی های مورد نیاز برای تزریق در این روش به عنوان بهترین روش جوانسازی واژن از چربی های موجود در ناحیه شکم و پهلوها برداشته می شود.

تزریق با ژل

تزریق ژل به واژن به عنوان یکی از روش های جوانسازی واژن بر پایه افزایش حجم بافت هایی است که دچار تحلیل شده اند. تحلیل بافت های اطراف واژن به دلایل مختلفی رخ می دهد که در بخش های ابتدایی این مقاله به آنها اشاره شد. تزیق چربی یک روش سرپایی بوده و در یک جلسه انجام خواهد شد و همانند روش تزریق چربی نتایج آن در همان روز های ابتدایی بعد از تزریق نیز قابل مشاهده است. باید بدانید یکی از بهترین روش های موجود برای از بین بردن چین و چروک های اطراف واژن تزریق چربی یا همان فیلر است.

لیفت با نخ

این روش یکی از روش هایی است که می توان آن را به صورتی مشابه با روش های جراحی ناحیه تناسلی دانست. این روش که یکی از جدیدترین های موجود برای جوانسازی واژن است به کمک نخ های خارداری که در قیمت های مختلفی از واژن قرار داده می شوند انجام می شود. به کمک این نخ ها و پس از مدتی واژن تنگ تر می شود و تا حد زیادی به حالت اولیه خود برمیگردد.

نخ های قرار داده شده در این نواحی پس از مدتی در ناحیه مورد نظر جذب خواهند شد و باعث ایجاد کشش در پوست اطراف واژن و همچنین تنگ شدن آن می شوند. این روش یکی از روش های ایده آل برای جوانسازی واژن بوده که به صورتی سرپایی انجام می شود.

بهترین روش های جوانسازی واژن

برای آن که بتوان بهترین روش های جوانسازی واژن را مشخص نمود باید به این موضوع توجه کرد که روشی برای ما بهینه و مورد قبول است که در درجه اول کمترین عارضه را برای فرد به همراه داشته باشد و پس از آن بتواند بهترین عملکرد را از خود برجای بگذارد. با توجه به این توضیحات برخی از روش های جراحی ناحیه تناسلی با این که ممکن است در پایان زیبایی بسیار مناسبی به همراه داشته باشند اما به علت آن که عوارض زیادی داشته و تقریبا یک روش کاملا تهاجمی به حساب می آید ریسک انجام آن بالا است.

از بین روش هایی که در بخش های قبلی این مقاله به آن اشاره شد می توان گفت که روش های کربوکسی تراپی، لیزر و آر اف در کنار کارایی بالایی که به همراه دارند به علت ماهیت غیرتهاجمی بودن آن ها عوارض بسیار کمتری نیز به همراه خواهند داشت. با توجه به این شرایط می توان گفت این سه روش بهترین روش های جوانسازی واژن هستند که در حال حاضر در مراکز زیبایی مختلف به کار گرفته می شوند.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا