Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 20

Warning: Undefined array key "secure" in /home3/drghiasi/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 28
لوگو دکتر گیتی قیاسی
Search
Close this search box.
دکتر گیتی قیاسی

سن مناسب انجام لابیاپلاستی

افراد زیادی هستند که به دلایل درمانی یا زیبایی تمایل به انجام لابیاپلاستی دارند. یکی از سوالاتی که برای این افراد به وجود می آید این است که سن مناسب لابیاپلاستی چند سال است؟

در این مقاله در رابطه با بهترین سن انجام لابیاپلاستی توضیح داده ایم.

کاندید مناسب جراحی لابیاپلاستی

قبل از اینکه بخواهیم درباره سن مناسب انجام لابیاپلاستی توضیحاتی قرار بدیم، بهتر است بگوییم که چه افرادی کاندید این جراحی هستند؟ در ادامه چند مورد را ذکر کرده ایم.

  • زنانی که لب های واژنشان سایز نسبتا زیادی دارد و پهنای این اجزا بیشتر از حالت عادی است.
  • زنانی که سابقه زایمان های متعددی داشته و فرم و شکل واژن از حالت ایده آل خارج شده است.
  • زنانی که در حین انجام مقاربت با درد زیادی مواجه می شوند.
  • این افراد مناسب ترین کاندیدا برای انجام جراحی لابیاپلاستی یا زیبایی واژن هستند.

سن مناسب برای لابیاپلاستی

سن مناسب برای لابیاپلاستی (یا جراحی تغییر شکل لابیا) بیشتر به عوامل مختلفی از جمله علت مشکل، سلامت عمومی، و تصمیمات شخصی بستگی دارد. لابیاپلاستی ممکن است به دلیل عدم رضایت از شکل یا اندازه لابیاها، عدم تعادل در اندازه لابیاها، یا عوارض پزشکی مانند عیوب تشکیلی یا احساس عدم راحتی انجام شود.

در عموم، بسیاری از جراحان پلاستیک توصیه می‌کنند که افراد قبل از تصمیم به لابیاپلاستی، حداقل به سن 18 سالگی برسند. این امر به دلیل این است که در این سن، لابیاها به طور طبیعی تکامل کرده و به اندازه نهایی خود رسیده‌اند.

همچنین، مهم است که افرادی که تصمیم به انجام لابیاپلاستی می‌گیرند، به دقت با پزشک مشورت کنند تا مشکلات خود را مطرح کرده و راهنمایی حرفه‌ای دریافت کنند. همچنین، افراد باید برای انجام هر نوع جراحی پلاستیک، شرایط جسمی و روحی خوبی داشته باشند.

سن مناسب برای لابیاپلاستی

نگرانی ها برای انجام لابیاپلاستی در دختران

با توجه به اینکه ایرادات ظاهری در ناحیه تناسلی زنانه می تواند حتی از بدو تولد نیز همراه آنها بوده و مشکلاتی مانند درد در ناحیه تناسلی، بد شکل بودن و… را همراه داشته باشد می توان این عمل را قبل از ازدواج دختران نیز انجام داد.

اما نگرانی بسیاری افراد در چنین عملی، باکره بودن و نگرانی در این مورد است. نکته بسیار مهم در مورد لابیاپلاستی دختران این است که چنین عملی، هیچ ارتباطی به داخل واژن نداشته و فقط و فقط با قسمت بیرونی ناحیه تناسلی یعنی لب های آلت سر و کار دارد. در نتیجه دختران جوان هم می توانند با خیالی راحت و البته بعد از سنین 15 یا 18 سالگی این عمل زیبایی-ترمیمی بسیار مهم را انجام داده و هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند؛ سن مناسب برای لابیاپلاستی بهترین نتیجه جراحی را همراه خواهد داشت.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا