لوگو دکتر گیتی قیاسی
دکتر گیتی قیاسی

مزایا و عوارض عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاها بر روی لبه های دستگاه تناسلی انجام می شود ، بخش های اضافی لابیاها رو جراح لابیاپلاستی با توجه به نوع لابیا با روشهای مختلفی بر می دارد ، با انجام این عمل می توان زیبایی دستگاه تناسلی را ایجاد کرد .

این جراحی زیبایی زنان به شکل سرپایی است و نیاز به بیهوشی ندارد، لازم به ذکر است که این عمل بدون درد است ، در اکثر مواقع جراح عمل زیبایی لابیاها را با کمک لیزر  برمیدارد ، از ویژگی بارز لابیاپلاستی با لیزر عدم استفاده از چاقو جراحی می باشد .در لابیاپلاستی با لیزر علاوه بر اینکه خونریزی بسیار کم است ، التیام یافتن زخم ها سریع تر و درمدت زمان کمتری است.

 

این را هم بخوانید : نحوه عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی

 

مزایای عمل لابیاپلاستی

اگر بخواهیم به صورت لیست وار مزیت های عمل لابیاپلاستی را نام ببریم می توان گفت:

  • ایجاد زیبایی در دستگاه تناسلی
  • افزایش اعتماد به نفس
  • افزایش حس جنسی بانوان
  • عدم درد در زمان پوشیدن لباس های تنگ
  • عدم درد در زمان دوچرخه سواری وموتور سواری
  • اصلاح عدم تقارن لبه های واژن
  • از بین بردن چین و چروک ناحیه تناسلی

حال توضیح می دهیم که چگونه می شود که با برداشتن بافت اضافی لابیا می توان به این مزیت ها دست پیدا کرد عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نوعی جوان سازی واژن است که به طور خاص در کاهش و تغییر شکل لب های داخلی واژن یا لبهای مینور  متمرکز است. نمای کلی واژن در زنان متفاوت است اما افزایش سن و زایمان باعث تغییر اندازه و شکل و رنگ واژن و لب ها می شود. زنانی که دارای لبهای ناصاف یا بیش از حد بزرگ و تیره رنگ هستند، معمولاً از اعتماد به نفس کمتر، ناراحتی جسمی، خجالت و بسیاری از مسائل دیگر رنج می برند. خوشبختانه لابیاپلاستی یک عمل جراحی ساده، سریع و نسبتاً کم خطر است که می تواند همه این موارد را برطرف کند مزایای آن شامل موارد زیر است:

زیبایی ظاهری واژن افزایش پیدا می کند

در طی یک عمل لابیاپلاستی، می توان بافت های رنگی تیره و آویزان لب های واژن را تغییر داد. این روش درمانی به طور کلی واژن کوچکتر، مرتب تر و جذاب تر از نظر ظاهری فراهم می کند.

کاهش احساس فشار بر روی ولوو

هنگامی که لبهای واژن داخلی یا بیرونی بیش از اندازه بزرگ باشند، پوشیدن اشکال خاصی از لباس بسیار ناخوشایند است. شلوار جین چسبان، لباس زیر تنگ و حتی لباس شنا می تواند فشار اضافی بر روی ولو ایجاد کند که منجر به خراش، جوش و سایر مشکلات می شود. از طریق کاهش اندازه لب ها، می توان مسائل مربوط به فشار و اصطکاک را برطرف کرد.

افزایش اعتماد به نفس جنسی

زنان باید احساس راحتی و اطمینان نسبت به بدن خود داشته باشند. با استفاده از این روش می توان کل جدیدی به واژن داد. این روش درمانی خصوصاً برای زنانی که چندین مورد زایمان را تجربه کرده اند و اکنون لب های واژن کشیده دارند، بسیار جذاب است.

توانایی پوشیدن لباس های تنگ 

با کمال تعجب، لابیاپلاستی حتی می تواند مزایایی در محل کار داشته باشد. این امر به ویژه در مورد ناجیان غریق و سایر افراد حرفه ای که باید هنگام کار لباس های تنگ بپوشند، صدق می کند.

لذت بیشتر در حین رابطه جنسی

از بین بردن بافت های اضافی و غیر ضروری واژن همچنین می تواند تجربه لذت جنسی را افزایش دهد. این امر به ویژه هنگامی که روش های لابیاپلاستی همراه با کاهش هود کلیتورال انجام شود بیشتر است.

مدت زمان لابیاپلاستی

یکی از مهم ترین ویژپی های مثبت این عمل  کوتاه بودن تایم عمل است به طور کلی عمل لابیاپلاستی بین ۲۰ دقیقه الی یک ساعت به طول می انجامد  یکی از توصیه های مهم  به بانوانی که لابیاپلاستی انجام می دهند این است که حتما یک همراه داشته باشند تا پس از عمل آنها را کمک کند ، زیرا شخص پس از عمل بهتر است رانندگی  نکند و یا برخی از کارهای خود را با کمک همراه انجام دهد .

نکات مهم عمل لابیاپلاستی

مزایا و عوارض عمل لابیاپلاستی

در انتخاب متخصص زنان و جراح زیبایی زنان باید دقت نماید که پزشک شما علاوه بر داشتن دانش و تجربه در این زمینه دارای تبحر باشد ، زیرا آناتومی هر شخص منحصر به فرد است و جراح باید به نکاتی نظیر نوع پوست ، شکل و سایز لابیاها هم دقت کند ، علاوه بر این بر اساس سایز لابیاها روش جراحی متفاوت است .

نمونه کارهای قبل و بعد عمل لابیاپلاستی جراح خود را ببینید

در جلسه مشاوره شما باید از جراح نمونه کار بخواهید تا براساس عکس قبل و بعد از لابیاپلاستی بتوانید کارهای جراح زیبایی را ارزیابی نماید .

پس از عمل لابیاپلاستی شما باید یکسری مراقبت های خاص را انجام دهید ، رعایت مراقبتهای پس از عمل باعث تسریع بهبود روند زخم ها می شود ، علاوه بر آن از عفونت و خونریزی پس از عمل پیشگیری می شود.عمل لابیاپلاستی

جراح مورد نظر شما چقدر در انجام این عمل تجربه و تبحر دارد ؟

یکی از مواردی که بیانگر تبحر جراح لابیاپلاستی است این است که جراح زیبایی شما چه تعداد عمل لابیاپلاستی انجام داده است ، با توجه به اینکه شکل لابیاها در هر شخص متفاوت است ، اگر جراح تعداد عمل بیشتری را انجام داده باشد بیانگر این است که با انواع لابیاها آشنا است در نتیجه با آناتومی لابیاهای مختلف آشنا است .

عوارض عمل لابیاپلاستی چیست؟

از آنجایی که عمل زیبایی لابیا جزء عمل‌های سبک زیبایی به‌حساب می‌آید، عوارض جدی، خانم را تهدید نمی‌کند. درد و ورم بخیه‌ها در روزهای اول بعد از عمل اجتناب‌ناپذیر است. معمولاً تا سه روز بعد از عمل، لبه‌های واژن دچار ورم و گاهی خونریزی‌های کم خواهند بود. موارد درد در لابیاها پس از شش هفته هم گزارش شده است که البته این درد و ورم به‌تدریج و در هفته‌های بعدی برطرف می‌شوند. چنانچه برای انجام این عمل از پزشکی متخصص و با تجربه و ماهر استفاده کنید، احتمال بروز عوارض تقریباً به صفر می‌رسد.

ذکر این نکته ضروری است که خانم‌ها توجه کنند لابیاپلاستی، عملی متداول است و این روزه تعداد بالایی از خانم‌ها به این عمل مبادرت می‌ورزند. شما با مراجعه به خانم دکتر ذاکرین می‌توانید ضمن مشاهده نمونه‌های عمل‌های قبلی تمامی سؤالات و نگرانی‌های خود را با پزشک در میان بگذارید. ایشان سابقه انجام بیش از 500 عمل زیبایی لابیا را در پرونده خود دارند و به‌راحتی و با آرامش به تمام سؤالات شما پاسخ خواهند داد. 

دوران بهبودی پس از عمل زیبایی واژن چقدر طول می‌کشد؟

دوران بهبودی پس از لابیاپلاستی به سه بخش تقسیم می‌شود:

بخش اول:دو تا سه روز: کاهش درد و از بین رفتن ورم لابیاها

بخش دوم:پنج روز تا یک هفته بعد از عمل: استراحت در منزل و خودداری از انجام کارهای سنگین و هم‌چنین پوشیدن شلوارهای تنگ.

بخش سوم: چهار تا شش هفته پس از عمل: این دوره نیاز به مراقبت‌های خاصی ندارد، فقط باید از داشتن روابط جنسی خودداری کرد. عمل لابیاپلاستی

تغذیه بعد از عمل لابیاپلاستی 

نیاز به رعایت دستورات خاص غذایی بعد از عمل زیبایی واژن نیست. هر چند در چند روز اول خوردن مایعات و مواد غذایی فیبردار (مثل میوه‌ها و سالاد) توصیه می‌شود

مراقبت‌های پس از عمل لابیاپلاستی

 در روز عمل، نیاز به استفاده از قرص‌های مسکن دارید. این مسکن‌ها جهت کاهش درد تجویز می‌شوند.
– برای بازگشت به منزل بهتر است یک نفر همراه داشته باشید.
 روز پس از عمل نیاز به استفاده از کمپرس یخ دارید.
 تا سه روز پس از عمل، تمیز نگه‌داشتن ناحیه تناسلی ضروری است. می‌توانید در این مدت از ژل شستشوی بانوان استفاده کنید و پس از شست‌وشو محل مورد نظر را به‌طور کامل خشک کنید.
 داروهای تجویزی پزشک (پماد و آنتی‌بیوتیک‌ها) را سر وقت استفاده کنید.
 در هفته اول از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.
 می‌توانید 24 ساعت پس از عمل دوش بگیرید اما تا یک هفته حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر ممنوع می‌باشد.
 پس از پنج روز الی یک هفته می‌توانید به سر کار برگردید و فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.
 در سه هفته اول پس از عمل در رژیم غذایی خود مراقبت کنید و از میوه‌ها و سبزیجات به میزان کافی استفاده کنید تا دچار یبوست نشوید.
 انجام فعالیت جنسی پس از یک ماه بلامانع است.
 شروع ورزش‌هایی مثل دوچرخه‌سواری را باید به دو ماه بعد از عمل موکول کنید.
 هنگام جوش خوردن جای بخیه‌ها، احساس خارش طبیعی است. در این مواقع از پماد کورتونی تجویزی پزشک استفاده کنید.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
clientname-avatar.webp

مزایا و عوارض عمل لابیاپلاستی

vida bagheri

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...