لوگو دکتر گیتی قیاسی
دکتر گیتی قیاسی

درمان سفیدکردن واژن

رزرو نوبت ویزیت مطب دکتر گیتی قیاسی

همه آنچه باید درباره سفید کردن واژن  بدانید؟

روشن کردن واژن، با هدف حذف دائمی بافت های تیره تر از طریق لیزر در نواحی مورد نظر است.برخی از کرم های سفید کننده پوست در بازار موجود هستند، اما از آنجایی که ممکن است باعث تحریک پوست و واکنش های آلرژیک شوند، لیزر درمانی نسبت به کرم های آرایشی ارجح تر است.همچنین می‌توان جهت ایجاد نتیجه بهتر از درمان همزمان کربوکسی تراپی و یا استفاده از محلولهای سفید کننده استفاده کرد.

چرا واژن تیره می شود؟

عوامل متعددی ممکن است در ایجاد هیپرپیگمانتاسیون در واژن نقش داشته باشند. پیری و بارداری ژنتیک تولید بیش از حد ملاتونین عدم تعادل هورمونی لوازم آرایشی که در ناحیه تناسلی استفاده می شود عفونت ها تراشیدن ناحیه تناسلی سوء تغذیه کمبود ویتامین چاقی شلوار جین چسبان لباس زیر مصنوعی

سفید کننده و روشن کننده واژن با لیزر:

روشن کردن واژن با لیزر، لگن، ناحیه پری مقعد، پرینه، ناحیه تنگ داخلی و خارجی واژن را هدف قرار می دهد تا رنگ پوست را روشن کند. درمان نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. درمان معمولا حدود 30 دقیقه طول می کشد. بیماران نباید به مدت 3 روز قبل از استفاده از کرم استفاده کنند، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنند و یا وارد سولاریوم شوند. درمان های سفید کننده ناحیه واژن یا مقعد با دستگاه های لیزر مورد تایید FDA انجام می شود. دستگاه لیزر را می توان بسته به نیاز افراد تنظیم کرد. دوز مناسب پرتو بر روی لب داخلی و خارجی، ناحیه مقعد، واژن و ناحیه فرج اعمال می شود. بسته به نیاز بیماران، درخواست می تواند در 1-3 جلسه تکمیل شود. بیماران در چند روز اول پس از درمان نباید از لباس های تنگ و مصنوعی استفاده کنند. پوشیدن لباس های گشاد و اطمینان از بهداشت ناحیه تناسلی توصیه می شود.

فناوری لیزر چگونه پوست را روشن می کند؟

سلول های ملانوسیت در پوست رنگدانه ملانین ترشح می کنند. این رنگدانه باعث تیره شدن پوست و ایجاد هیپر پیگمانتاسیون می شود. اشعه لیزر سلول های ملانوسیت را تجزیه می کند و از تولید ملانین جلوگیری می کند. بنابراین پوست بعد از درمان سفیدتر و صاف تر می شود. پس از عمل، بیمار باید ناحیه مورد نظر را تا حد امکان تمیز نگه دارد. توصیه می شود تا سه روز پس از درمان از هرگونه رابطه جنسی خودداری کنید.
دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا