لوگو دکتر گیتی قیاسی
دکتر گیتی قیاسی

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن ، عبارتی که این روز ها بسیار در فضای وب جستجو می شود. این فراوانی از آن جهت است که بانوان بسیاری توانسته اند با انجام آن به نتیجه دلخواه دست یابند.

قطعا شما خواننده این نوشتار نیز پس از جستوجوی بسیار به اینجا رسیده اید. می خواهید بدانید مکانیزم این روش به چه صورت است؟ آیا روشی خانگی است؟ و یا تکنولوژی نوینی در پس آن پنهان شده است؟

این نکته که بانوان بر اثر مواردی نظیر افزایش سن، زایمان و روابط جنسی تیرگی واژن را مشاهده می کنند باعث شده پس از مدتی به این فکر افتند که چطور می توان شادابی و سفیدی این ناحیه را بازگرداند.

ما در این نوشتار بر آن شدیم که به علت گسترش این روش با اطلاع رسانی مفید، بانوان را در انتخاب بهترین روش و موثرترین روش یاری کنیم. با ما همراه باشید:

علت تیره شدن واژن چیست؟

شاید قبل از ارائه راه های درمانی بهتر باشد عوامل ایجاد کننده تیرگی ناحیه تناسلی را بدانید تا بتوانید با پیشگیری های لازم از برزو مجدد آن جلوگیری کنید.
تیرگی این ناحیه می تواند بانوان را از ایجاد رابطه ای لذت بخش محروم کند. این افراد به دلیل کاهش اعتماد به نفس در روابط زناشویی با مشکل مواجه می شوند.

عواملی که موجب تیرگی واژن می شود به شرح زیر است:

افزایش سن

ابتلا به بیماری هایی نظیر کوشینگ و آکرومگالی

ابتلا به اختلالات پوستی

افزایش تولید ملانین

مسائل ژنتیکی

اختلالات هورمونی

ابتلا به کم کاری و پرکاری تیروئید

ابتلا به عفونت

کمبود ویتامین

افزایش وزن

ابتلا به تنبلی تخمدان

اصلاح موهای ناحیه تناسلی با وسایل نامرغوب

استفاده از برخی صابون و دارو ها

استفاده از لباس های جذب

برطرف کردن تیرگی واژن با روش های خانگی امکان پذیر است؟

این پرسش اغلب بانوانی است که می خواهند تنها با روش هایی که هیچ گونه تحقیق علمی منوط به نتیجه دهی آن ها وجود ندارد به نتیجه مطلوب رسند.
تا صفحه های مجازی را باز می کنید هزاران روش خانگی را مشاهده می کنید که برای سفید کردن واژن و دیگر نواحی بدن مثل زیر بغل و یا زانو و آرنج پیشنهاد می شود .

به نظر شما اگر این روش ها پاسخگوی نیاز آن ها بود دیگر احتیاجی به ابداع روش های نوین در حیطه پزشکی داشتیم؟
پاسخ روشن است. این روش ها تنها راه کارهایی هستند که شما را برای مدتی سرگرم کرده و در عین حال از راه های درمانی موثر تر دور می کنند.

بانوانی که از این روش ها استفاده کرده اند، دریافته اند که روش های خانگی به علت پاسخدهی طولانی مدت و چه بسا عدم پاسخ دهی گزینه مناسبی برای درمان تیرگی واژن نخواهند بود.

روش های نوین سفید کردن واژن

زمانی که فرد برای درمان تیرگی واژن به متخصص زنان مراجعه می کند، وی با بررسی میزان تیرگی واژن و معاینات مربوط به احتمال ابتلا به عفونت بهترین روش سفید کردن واژن را پیشنهاد خواهد داد. در ادامه چند روش متداول در این حیطه را بررسی خواهیم کرد:

کربوکسی تراپی

این روش با تسریع روند خون رسانی و ایجاد ترمیم توسط کلاژن سازی خود پوست موجب تغییر رنگ واژن خواهد شد. البته از این روش در کنار دیگر روش های سفید کردن واژن استفاده می شود.

میکرونیدلینگ

شاید قبل از این نوشتار تصور شما بر این بود که میکرونیدلینگ را تنها برای ایجاد جوانسازی پوست صورت استفاده می کنند، اما باید بگوییم که در حال حاضر می توان از این روش در جهت سفید کردن واژن نیز بهره برد.
این دستگاه با ایجاد سوراخ بسیار کوچک بر سطح پوست فرایند کلاژن سازی و نرمی پوست را موجب شده و در نهایت سفید شدن واژن را در پی خواهد داشت.

مزوتراپی

مزوتراپی نیز در کنار استفاده از دو روش ابتدایی که بیان شد مورد استفاده قرار می گیرد و شاید به تنهایی نتیجه اثر بخشی را ایجاد نخواهد کرد.
این روش با تزریق مواد مغذی پوست موجب جوانسازی ناحیه تناسلی می شود.

دکتر گیتی قیاسی

دکتر گیتی قیاسی

متخصص زنان، زایمان و لاپاراسکوپی بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز – موفق به کسب تمامی گواهیهای مرکز آموزش لاپاراسکوپی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا